MERSİN’DE ŞİDDETLİ FIRTINA

MERSİN’DE ŞİDDETLİ FIRTINA

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği Müdürlüğü çalışma alanında bulunan ve seracılık faaliyetinin yoğun olarak yapıldığı Yeşilovacık, Aydıncık, Bozyazı ile Anamur ilçelerinde 14 Aralık 2016 Çarşamba günü meydana gelen şiddetli fırtınadan ötürü tarımsal üreticiler zarar gördü. 

Fırtınanın etkisiyle ekili alanlar, meyve bahçeleri ve seralar büyük ölçüde hasar gördü. Kooperatif ortaklarımızın ile tarımsal üreticilerin yaşamış oldukları acıyı paylaşmak ve yerinde inceleme yapmak adına, Bölge Birliği Müdürlüğümüz yetkileri bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

Üreticilerle yapılan görüşmede; buna benzer doğal afetlerin her zaman yaşanabileceği, bu nedenle gerekli tedbirlerin ihmal edilmeden zamanında alınması gerektiğine vurgu yapıldı. Özellikle, tarımsal ürünlerin doğal afetlere karşı güvence altına alma yolunun Tarım Sigortaları kapsamında poliçe yapılması gerektiği ifade edildi. 

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olunduğu ifade edilerek, ürünleri zarar gören üreticilere geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu. 

Okunma 678 defa