MERSİN TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK FUARI DÜZENLENDİ

 22-25 ŞUBAT 2017 TARİHİNDE; MERSİN TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK FUARI DÜZENLENDİ…

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği Müdürlüğü, 12. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda üreticilerle bir araya geldi.

Mersin Fuar Merkezi'ndeki fuarların açılış törenine Mersin Vali Vekili Mustafa ÖZASLAN, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim TUFAN, Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği Müdürü Hilmi Tunahan EYİCE, Bölge Müdür Yardımcıları İsmail Göksenin TÜRKMENOĞLU ile Aytaç ONKUN, oda başkanları ve üreticiler katılmıştır.

Fuar ziyareti esnasında konuşan Bölge Müdürü Hilmi Tunahan EYİCE; “Bu gibi fuar organizasyonlarının artırılması gerektiği kanaatindeyim. Çünkü teknoloji hızla gelişmekte ve geleneksel tarım uygulamalarının yerini teknolojik uygulamalar almaktadır. Bu fuarlar sayesinde gerek çiftçilerimiz gerek tarımsal sanayi ile uğraşan sanayicilerimiz yeni veriler ve uygulamalarla tanışma imkânı bulmaktadır diyen EYİCE, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türk Çiftçileri üzerindeki önemine değinerek Mersin Bölge Birliğinin de Çukurova Bölgesindeki Stratejik önemine vurgulama yaparak her daim çiftçinin yanında olarak Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyleyerek, 12. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarının hayırlara vesile olması temennilerinde bulunmuştur.”

Fuarda açılan Mersin Bölge Birliği Müdürlüğü standı, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Standımızı ziyaret eden çiftçilerimize; Bölge Birliği ve Kooperatif Yetkilileri tarafından kurumumuzun kredi imkânları, satış yapılan ürünler, sigorta, kurumumuz şirketlerinin ürünleri hakkında detaylı bilgi verilmiş, Ziraat Mühendislerimiz tarafından da teknik bilgiler anlatılmıştır.

 

 

 

Okunma 761 defa