ÇUKUROVADA AYÇİÇEK HASAT HEYECANI BAŞLADI

Çukurova bölgesinde 2018 yılında ekimi yapılan ve havza çiftçisi açısından oldukça önemli olan yağlık ayçiçeğinin hasat heyecanı başladı.

Tarlalara ekimi yapıldıktan bugüne kadar çiftçilerimizin büyük emekler ile yetiştirdikleri   Ayçiçekler, tarlanın süsü olmaktan çıkarak, yüzünü toprağa çevirmiş ve hasat edilmeye başlamıştır.

Mersin Bölge Müdürü Hilmi Tunahan EYİCE ; ürün alım noktasında yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduğunu dile getirerek ve sözlerine şöyle devam etti. “Tarım Kredi ailesi olarak tohumun tarlaya düşmesinden hasata kadar çiftçilerimizin yanında olduğumuz gibi, hasat sonrasında da çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bölge Birliğimizde hasat hazırlıkları tamamlanmış ve ilk olarak 2035 sayılı İmamoğlu Tarım Kredi Kooperatifi alım yapmıştır.

Çiftçilerimizin hasat heyecanına ortak olmak bizleri çok memnun ederek, yüzlerindeki tebessüm bizleri gururlandırmıştır.” dedi.

2035 sayılı İmamoğlu Tarım Kredi Kooperatifimiz ortağı Mehmet Ali KOCAMAZ ise  “Bu yıl yağlık ayçiçeği hasatının başlaması ile birlikte fiyatlar açıklanmış ve fiyatların beklenin altında olması bizleri tedirgin etmişti. Ancak Tarım Kredi Kooperatiflerinin fiyat açıklamasının ardından fiyatlar yükselmeye başladı, bu durum da bizleri oldukça memnun etti.” dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Müdürlüğü Ayçiçek alımına devam edeceği gibi yağlık Ayçiçek alımının yanında bakliyat alımı yapılmakta olup, ilerleyen zamanda   soya, mısır ve yaş sebze ve meyve alımlarına da devam edecektir.

Okunma 419 defa