MERSİN’DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği Müdürlüğü çalışma alanında bulunan Hatay ili Amik Ovası ve çevresinde Kırıkhan, Antakya, Serinyol, Kumlu ile Reyhanlı ilçelerinde ve Adana ili merkezi ve Ceyhan ilçesinde 15 Ocak 2019 Salı günü meydana gelen şiddetli yağış ve fırtınadan ötürü tarımsal üreticiler zarar gördü.

Yağış ve Fırtınanın etkisiyle ekili alanlar, meyve bahçeleri ve seralar büyük ölçüde hasar gördü. Kooperatif ortaklarımızın ile tarımsal üreticilerin yaşamış oldukları acıyı paylaşmak ve yerinde inceleme yapmak adına, Bölge Birliği Müdürlüğümüz yetkileri bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Üreticilerle yapılan görüşmede; buna benzer doğal afetlerin her zaman yaşanabileceği, bu nedenle gerekli tedbirlerin ihmal edilmeden zamanında alınması gerektiğine vurgu yapıldı. Özellikle, tarımsal ürünlerin doğal afetlere karşı güvence altına alma yolunun Tarım Sigortaları kapsamında poliçe yapılması gerektiği ifade edildi.

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olunduğu ifade edilerek, ürünleri zarar gören üreticilere geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu.

Okunma 268 defa