07-10 MART 2019 TARİHİNDE; 14. MERSİN TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK FUARI DÜZENLENDİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği Müdürlüğü, 14. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda üreticilerle bir araya geldi.

 

Mersin Fuar Merkezi'ndeki fuarların açılış törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği Müdürü Hilmi Tunahan EYİCE, Bölge Müdür Yardımcıları İsmail Göksenin TÜRKMENOĞLU, İsa GÜLER, Aytaç ONKUN ve diğer oda başkanları ile üreticiler katılmıştır.

Fuar ziyareti esnasında konuşan Bölge Müdürü Hilmi Tunahan EYİCE; “Bu gibi fuar organizasyonlarının artırılması gerektiği kanaatindeyim. Fuarların Çiftçilerimiz için hızla gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek adına zamandan ve emekten tasarruf ederek daha verimli daha bereketli ürünler üretebilmek ve Ülke ekonomisine etkin bir biçimde katkı sağlamak için kaçırılmaz bir fırsat olduğu açık bir gerçektir. Dünya nüfusunun hızla artması gıdaya olan ihtiyacı gittikçe arttırmaktadır, bu nedenle geleneksel tarım uygulamalarının yerini teknolojik uygulamalar almaktadır. Bu fuarlar sayesinde gerek çiftçilerimiz gerek tarıma dayalı sanayi ile uğraşan sanayicilerimiz yeni veriler ve uygulamalarla tanışma imkânı bulmaktadır diyen EYİCE, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türk Çiftçileri üzerindeki önemine değinerek Mersin Bölge Birliğinin de Çukurova Bölgesindeki Stratejik önemini vurguladı. Her daim çiftçinin yanında yer aldıklarını, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyleyerek, 14. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarının hayırlara vesile olması temennilerinde bulunmuştur.”

Fuarda açılan Mersin Bölge Birliği Müdürlüğü standı, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Fuarın bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe denk gelmesi vesilesi ile özellikle kadın çiftçiler başta olmak üzere standımızı ziyaret eden çiftçilerimize; Bölge Birliği ve Kooperatif Yetkilileri tarafından kurumumuzun kredi imkânları, satış yapılan ürünler, sigorta, kurumumuz şirketlerinin ürünleri hakkında detaylı bilgi verilmiş, Ziraat Mühendislerimiz tarafından da teknik bilgiler anlatılmıştır. 

 

 

 

Okunma 237 defa